Když se daří, tak se daří. Úspěšnou sezónu ukončili naši mladí atleti přeborem Prahy ve víceboji na stadionu Sparty ve Vysočanech.  Letošní účast byla rekordní.  Celkem 8 závodníků. Čtyři dívky a čtyři chlapci závodili během jednoho půldne v pěti atletických disciplínách. Účast byla početná, celkem přes 150 závodníků. Je skvělé, že se naši neztratili a mnohdy byli velmi vidět na vedoucích pozicích v rozbězích na překážkách, ve sprintu i v nejdelší osmistovce. Výsledky byly nejpříjemnějším překvapením nejen pro trenéry, ale i pro samotné závodníky. Začínáme se rozkoukávat mezi nejlepšími. Pavel Kaftan nahlédl do první desítky a to je mega úspěch. Za jeho desátým místem stojí jeden osobní rekord a snaha dát do závodění vše. Nejhodnotnějším výkonem je ten ze skoku dalekého a to 4,58m. Velmi dobré výkony v běhu na 60m ( 8,73s), na překážkách ( 11,44s) a statečný běh na 800m (2.52,33), i hod míčkem (37,93) zařadily Pavla mezi nejúspěšnější vícebojaře oddílu. Velmi povedený soutěžní den měl i Honza Žilina. Jen s minimálním odstupem za Pavlem obsadil krásné 15. Místo.  Základ výborného výsledku dal Honza na překážkách ( 11,36s), v hodu míčkem osobákem získal body za parádních 49,47m a to se bude těžko překonávat. Přidal skok přes 4m ( 4,01m) do dálky, ve sprintu se snažil( 9,63s) a úžasně zakončil pětiboj  během na 800m( 2:42,6min).

Oběma klukům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu. Rozlučka z mladším žactvem vyšla na jedničku.

Naši další závodníci přidali několik slibných výsledků. Filip skončil celkově na 30. místě  a Matouš na místě 55 ze 65 závodníků, kteří soutěž dokončili. Kluci budou mít ještě příležitost si zazávodit příští rok. Holčičí konkurence byla větší, 86 závodnic. Proto 34 umístění Julči Štrauchové je hezké. Kačka Mattanelli skončila na 64, Terezka Klenecká  71 a Zuzka Klenecká 83. Pro holky skvělá zkušenost, která se jim příští rok bude hodit. Závody provázelo nádherné počasí a všichni si je užili.

Konec dobrý, všechno dobré. Třetí soutěžní rok AK Vegy je u konce. Myslím, že naše nadšení a snaha sklízí ovoce a všichni jsme hlavně dobrá parta, kterou atletika baví a to je to nejdůležitější. Děkujeme všem členům oddílu za krásné výkony a trenérům za poctivou přípravu tréninků.

Nyní uvítáme nově členy a už se těšíme na další soutěžní rok. Snad bude stejně úspěšný a atletika všem přinese tolik radosti a krásných emocí jako to bylo letos.

Statistiky

Počet zobrazených článků
66414

Vyhledat

Český atletický svaz

Pražský atletický svaz