Na letošní zahájení soutěží jsme se poctivě připravovali. Díky hezkému počasí jsme začali trénink na stadionu již v polovině března. Závodní sezónu otvírá každý rok tradičně přespolní běh. Podařilo se nám namotivovat atlety a atletky( a jsme za to šťastní) tak, že účast na prvním závodu potvrdilo rekordních 28 členů. Na sraz nás dorazilo méně, ale i tak jsem si udělali  týmový rekord. Hurá. Jedině v tomto počtu můžeme pomýšlet na hezké výsledky. Již se nám to tolikrát potvrdilo. V naší desetičlenné skupině A, do které jsme zařazeni, máme velmi kvalitní týmy věhlasných oddílů. Budeme se muset hodně snažit, abychom jim mohli konkurovat. Do závodu šli mnozí se strachem, někteří se těšili a pro některé to byla závodní premiéra. Za příjemného počasí, na přehledné trati v oboře Hvězda jsme změřili síly se svými soupeři. A že jich bylo! Dívek 101, chlapců 71. Díky maximálnímu nasazení a velkému úsilí všech našich závodníků vybojovalo naše družstvo v přespolním běhu krásné 3. místo. Překonali nás pouze závodníci PSK Olympu Praha A a USK Praha A. Nejlepší náš závodním Vašek Liška doběhl na parádním 15. místě. Z dívek  si nejlépe vedla Terka Maděrová, která doběhla 25. Všichni si zaslouží velkou pochvalu, protože družstvo tvoří 24 členů. Také gratulaci za předvedené výkony a vzornou reprezentaci AK Vega. Děkujeme i rodičům, kteří nám přišli zafandit a děti podpořit.

Druhé kolo MPD se bude konat 29.4.2024 již na dráze na Strahově. Tak ať Vás tréninky baví a jsme dobře připraveni na další závodění.