V pátek 20.9.2024 se na stadionu FTVS konalo finále "C " MPD mladšího žactva. Družstvo posílilo uzdravení 3 opor týmu. Ač jsme stále nebyli v kompletní sestavě, tak jsme jeli do Vokovic zabojovat o co nejlepší výsledek. Za krásného počasí, na stadionu, který známe, se nám závodilo velmi dobře. Všichni již znali všechny informace a zkušeně se přesouvali na své disciplíny. Snad jen štafety byly trochu chaos, ale nakonec doběhly všechny. Všech 18 členů družstva bodovalo a během soutěží padlo 15 osobních rekordů. A některé výkony byly skvělé. I díky tomu jsme suverénně porazili všechny družstva a toto finále jsme vyhráli.  Tímto výsledkem jsme se zařadili na 17. místo mezi 40 týmy v Praze. Je to druhý nejlepší výsledek  družstva AK Vega v MPD ml. žactva.

Kdo se na tomto úspěchu podílel?  V  8 disciplínách jsme se umístili na pomyslných stupních vítězů. První místo vybojoval Oskar Urbánek v běhu na 800 m ve výborném čase 2:36,54 min. Také Stella Traxmandlová potvrdila super formu v hodu míčkem a parádním výkonem 43,14 m dokázala zvítězit.  Oba zaslouží velkou gratulaci. Jste nejlepší!!! Druhé místo v běhu na 150m s časem 21,68s a skvělou formu potvrdila Tonča Fialová.  To, že forma byla, potvrdila Tonička i v běhu na 60m osobáčkem 8,71   s a krásným 3. místem. Velká gratulace Tončo!!! Třetí místo ve vynikajícím čase 10,42s v běhu na 60m překážek získala Berenika Majerová. Svůj talent ukázala i ve skoku dalekém, kde  si skočila pro druhé  třetí místo výkonem 4,31m. Bery, těším se na další tvoje závody!!!  Uzdravená Kája Molíková vydřela 3. místo v běhu na 800m. Skvěle Kájo!  A náš nejlepší závodník Oskar U. vyskákal na výšce, díky skočeným 1,32m,  také 3. místo. Další uzdravená posila družstva Jonáš Národa nezklamal a svými dvěma čtvrtými místy se velmi podílel na úspěchu družstva. Jonáši parádní výsledky. Stella T. si konečně vylepšila osobní rekord na překážkách, na který dlouho čekala. Čas 10,81s bral čtvrté místo a 9 bodů pro tým. Super Stelli!  Pro Lauru Muchovou to, jako pro mnohé další, byly poslední závody v kategorii mladší žactvo. Rozlučku zvládla Laura krásně. V kouli obsadila 4. místo výkonem 7,55m a v míčku hodila výkon 35,59m a ten bral výborné 5. místo. Nádhera Laury!  Vašek Liška, který byl natěšený ještě víc než minule, vystřihl parádní osmistovku ve skvělém čase 2:42,10min, který byl kousek od osobáčku. Vašku, máme z tebe radost!!! Svoji všestrannost ukázal ještě 5. místem v běhu na 60m. Petr Hosnedl se konečně trefil do hodu a vylepšil svůj výkon v hodu míčkem na 43,03m a umístil se na 5. místě. Jen tak dál Péťo. Kája Berčíková běžela krásně překážky na hranici svého osobního rekordu a užila si vítězství ve svém rozběhu i v běhu na 150m. Kájo, to je pocit! Viď. Gratulace.  I Marek Senft běžel ve svém nejlepším čase 150m a obsadil 6. místo. Prima Marku, budeš se určitě stále zlepšovat! Kdo si ještě udělat 2 osobáčky byl Štěpán Reif. Na překážkách i ve skoku dalekém. V obou disciplínách se vešel do desítky. Paráda Štěpáne!!! V první desítce skončila ještě Lenka, Kvido, Tomáš, Terka, Majda a Bára. Gratulace všem!!!

Jak kdo bodoval pro družstvo?  Oskar pro tým vybojoval veledůležitých 23 bodů. Stella  skvělých 22 bodů. Tonča parádních 21 bodů. Berenika cenných 20 bodů. Jonáš důležitých 18 bodů. Laura  a Vašek krásných 17 bodů. Petr pěkných 15 bodů. Kája také důležitých 14 bodů. Kája M. hezkých 13 bodů. Marek prima 12 bodů a Kvido přidal milých 10 bodů. Dalších 6 závodníků vyzávodilo dohromady  cenných a důležitých 30 bodů.  Zvítězili jsme o 36,5 bodu a všichni se na vítězství podíleli. To je síla týmu!!!  Děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu!!!