Přespolní běh

Koncem března se uskutečnilo první kolo přeboru Prahy družstev žactva v přespolním běhu. Závody se konaly v okolí  koupaliště Džbán na Praze 6. Tato soutěž je jedna z mála, kde se sejdou všechny kategorie a můžou si navzájem fandit.  Také jsou to závody, které prověří vytrvalostní připravenost všech účastníků.  Všichni se moc těšili, ale někteří se i trochu báli. Pro několik závodníků byla soutěž těžká. Většina atletů bojovala statečně a po doběhnutí do cíle měli radost ze zlepšení výsledku oproti loňskému roku. Pro přípravku to byla atletická premiéra. Do cíle doběhli všichni a proto si zaslouží velkou pochvalu. A jak Vega v prvním kole dopadla?

Nejlépe si vedl Honza Ž. – 29. místo, Pavel K. doběhl na 44. místě, Matouš na 45. místě, Marek S. na 49. místě, Vítek V. na 50. místě  ze 60 účastníků. Z děvčat nejlépe zabodovala Verča  K., která doběhla na 32. místě, Kristýna M. na 36. místě, Matylda B. na 38. místě a Denisa B. na 46. místě ze 71 závodnic.

Po spočítání výsledků po 1. kole MPD MLŽ skupiny  A  se AK Vega umístila na skvělém 5. místě z 9. družstev.  Gratulujeme!

Z výsledků přípravky pochvalu dostala Anička L. za 10. místo v kategorii ročníku 2007. Majda R., která s Emmou U. byly nejmladší účastnice soutěže a dokázaly předběhnou 13 a 6 starších soupeřek.   Kluci z přípravky to měli těžší, soupeři byli lepší.  A tak Sam J., Adam J. Marek D., Martin H a Honza N. skončili v poslední patnáctce. Je to pro ně výzva pro příští rok.

Naše starší žákyně Anežka F. a Nikola S. doběhly hned za polovinou startovního pole na 11. a  13. místě