Druhým kolem MPD žactva jsme zahájili závody na dráze ve dvojbojích, které jsou každoročně součástí týmových soutěží. Na závody jsme odjížděli jako tým, který je připraven bojovat o každý bod a chce se zlepšovat. Sešel se rekordní počet závodníků (20)  a to jsme měli několik dětí na Švp,To bylo velkým příslibem k úspěchu. Stadion Dukly, kde se soutěž konala, už důvěrně známe, tak jsme se opravdu těšili. Na úvod se běžely štafety. Musíme pochválit pořadatele, že  byla vyznačena předávková území. To nám usnadnilo přípravu na závod. Poprvé se nám podařilo postavit 3 štafety. Z toho 2 bodovaly. Dobrý začátek soutěže. Potom se již rozběhly další disciplíny. Padlo několik osobních rekordů, ze kterých jsme měli velkou radost. Sedm atletů a atletek se umístilo ve své disciplíně mezi pěti nejlepšími. 15 se vešlo do první desítky. A komu se dařilo nejlépe? Výhru si pohlídala Adéla Švihálková na osmistovce ve velmi dobrém čase 2:27.34 min. Na stejné trati si pro třetí místo doběhl Honza Žilina ve výborném čase 2:41,21 min. Mile překvapila sebe i trenéry Natálka Kotrčová. Po promaroděném jaru si vyskočila až do výšky 130 cm a vybojovala krásné třetí místo. Osobní rekordy a 4. místa získali pro družstvo Pavel Kaftan ( 60m - 8,57 s), Julie Štrauchová ( 150m - 22,29 s ), Matouš Národa ( vrh koulí - 8,31m ). Úspěšnou premiéru měl i Honza Saudek. Pátým místem v běhu na 150m (22,22s ) byl platným členem družstva. Nakonec bodovalo všech 20 závodníků, což je velký úspěch a gratulace za předvedené výkony. Je vidět, že poctivý trénink přináší své ovoce. Díky vašemu úsilí se tým umístil na skvělém 4. místě. To je výborný začátek. Nesmíme polevit. Máme o co bojovat. Doufám, že se na dalším kole ( 30.5.2019) sejdeme opět v hojném počtu, abychom své pozice uhájili. Držím vám pěsti.